Dijital Güvenlik İçin Proaktif Çözümler

Güvenlik için önce farkındalık çok önemlidir.

Penetrasyon testi kurumlar için, saldırganlardan önce kendi zayıf noktalarını iyileştirme sürecinde gerekli hizmetlerden biridir. Bu testlerin daha gerçekçi ve iş yükünü azaltan kapsamda olmasının tek kriteri kullanılan araçların kapasitesidir.

Eğer daha çok güvenlik açığı ile zafiyetlerin doğrulamasını sağlayabiliyorsanız ve eğer saldırgan davranışlarını en yeni tekniklerle hedef sistemlerde uygulayabiliyorsanız, risklerin ağınızda oluşturabileceği sorunlardan o derece emin olablirsiniz. Sızma testi ayrıca bir kuruluşun güvenlik politikasını, uyumluluk gerekliliklerine bağlılığını, çalışanlarının güvenlik bilincini ve kuruluşun güvenlik olaylarını belirleme ve bunlara yanıt verme yeteneğini test etmek için de kullanılabilir. Güvenlik yatırımlarının vadettiği performansı sağlayıp sağlamadığı gibi...

Tipik olarak, sızma testi ile tanımlanan veya sömürülen güvenlik zayıflıkları hakkındaki bilgiler toplanır ve kuruluşun BT ve ağ sistemi yöneticilerine sağlanır ve stratejik kararlar almalarını ve iyileştirme çabalarına öncelik vermelerini sağlar.

Çekridek Teknoloji olarak bu noktada sektöründe lider çözüm üreticileri Core Security ve Qualys ile 10 yıldan fazla süredir devam eden iş birliğimizin verdiği tecrübe ve birikimle çözüm sunuyoruz.

İki lider ürün de son derece kullanımı kolay ve manuel testlere göre optimal sonuçlar üretmektedir.

Manuel test süreçlerinde bir çok sorunla karşılaşılmaktadır.
1- Uzmanlık kriteri gerektirir.
2- Yoğun işi gücü gerektirir ve hata oranı yüksektir.
3- Exploit geliştirme süreci uzun zaman alır.Kimi zaman zarar verici sonuçlarla karşılaşılabilir.
4- Test adımları geri alınabilir olmalıdır. Eğer unutulan süreçler olursa backdoorlar oluşabilir.
5- Raporlama bakımından tüm bulguların sıralı kayıt altına alınması ve süreçlerin raporlanması işin en zor kısmıdır.
6- Ve en son olarak test yapan kişi standardize olmayan değişik bilgileri edinmek zorundadır. Hedef ağa ilişkin bilgisi olmadığı için test kapsamı testi yapanın bilgisi oranından daralabilir.

Otomatize arçlarda ise bu sorunların hiç biri ile karşılaşmazsınız ve istediğiniz sıklıkta beliren risklere göre testleri tekrarlayabilirsiniz.

Penetrasyon Testi

Penetrasyon Testi Başvuru Formu

Penetrasyon test araçlarını lisanslama yolu ile satın almak yerine sadece test talep eden kurumlar için tek seferlik veya periyodik pen-test hizmetleri sağlamaktayız. Aşağıdaki formu doldurarak talebinizi iletmeniz halinde size en kısa sürede ulaşacağız.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.